Partner serwisu
Drogi i autostrady

Lublin. Ważna ulica w kiepskim stanie. Co z przebudową?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Mostostal Warszawa
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
PBI Infrastruktura

Data publikacji:
12-07-2025
Ostatnia modyfikacja:
25-06-2025
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Lublin. Ważna ulica w kiepskim stanie. Co z przebudową?
Grzegorz Rekiel
Jest w kiepskim stanie, ale gruntownej przebudowy na razie nie będzie. Mowa o liczącej około 2,5 km długości ulicy Głębokiej, jednej z ważniejszych arterii w Lublinie.

Ul. Głęboka łączy al. Kraśnicką z ul. Nadbystrzycką. W pobliżu położone są budynki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego czy park akademicki. Na odcinku od al. Kraśnickiej do skrzyżowania z ul. Sowińskiego kierowcy mają do dyspozycji 2 lub 3 pasy ruchu w jednym kierunku, w stronę centrum droga się zwęża, a kierowcy często stoją w korkach.

Ulica jest w kiepskim stanie, asfalt jest nierówny i stary. Miasto nie planuje jednak gruntownej przebudowy.

- Obecnie przy ul. Głębokiej nasze działania skupiają się na inwestycjach w infrastrukturę dedykowaną niezmotoryzowanym uczestnikom ruchu drogowej, czyli pieszym, rowerzystom czy pasażerom komunikacji miejskiej. Trwa opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie ciągów pieszo – rowerowych w ul. Głębokiej. Inwestycja obejmie budowę drogi dla rowerów wraz z przebudową chodnika, wykonanie przejazdów rowerowych oraz infrastruktury transportowej na odcinku od al. Kraśnickiej do ul. Wiercińskiego - mówi Monika Fisz, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie i dodaje, że termin przygotowania dokumentacji upływa we wrześniu.

Ponadto trwa opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji infrastruktury transportowej. Zakres obejmuje 130 lokalizacji, w tym przystanki na ul. Głębokiej: Pagi 01 - powstanie nowego przystanku z wiatą przystankową i wyświetlaczem dynamicznej informacji pasażerskiej; Park Akademicki 03 – nowa wiata; Wiercieńskiego 03 – nowa wiata; Muzyczna 03 – nowa wiata i wyświetlacz dynamicznej informacji pasażerskiej. Etap projektowy zakończy się w III kwartale br.

- W zakresie opracowania ciągów pieszo-rowerowych planowana jest także modernizacja zatok przystankowych: Pana Tadeusza 01 - przebudowa peronu i montaż wiaty z fotowoltaiką, Pana Tadeusza 02 - przebudowa peronu oraz montaż wiaty z fotowoltaiką oraz wyświetlacza dynamicznej informacji pasażerskiej, a Park Akademicki 03 - przebudowa peronu i montaż wiaty z fotowoltaiką. Powstanie też nowy przystanek za skrzyżowaniem z al. Kraśnicką - wylicza Monika Fisz.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Mostostal Warszawa
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
PBI Infrastruktura

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5